Jaunumi

Gatavojoties konkursam pieskandinām, muzeju

Gatavojoties Valsts konkursa II kārtai, kas jau rīt notiks Jelgavas Mūzikas vidusskolā, akordeona un ģitārspēles audzēkņi piekandināja Ģ. Eliasa Muzeja lielo zāli.

Paldies pedagogiem par ieguldījumu audzēkņu sagatavošanā un skolotājai Līgai Valterei par koncerta vadīšanu!

Sitaminstrumentu spēles konkurss noslēdzies

Nozlēdzies II Zemgales reģiona  profesionālās ievirzes Mūzikas skolu Sitaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss, kurā  piedalījās 33 jaunie mūziķi no 11 Mūzikas skolām..
Paldies par ritmu, enerģiju un mūziku audzēkņiem un viņu skolotājiem!

Paldies konkursa iedvesmotājam skolotājam Gundaram Lintiņam!

Paldies par atbalstu un sagādātajām balvām Mūzikas centram!

Veiksmīgs starts vēstures olimpiādē

APSVEICAM  I kursa audzēkni Eduardu Liepiņu un II kursa audzēkni Tomiju Endzeli ar iegūto II vietu 26.vēstures olimpiādes 2.posmā!

PALDIES par ieguldīto darbu  skolotājai Dagnijai Jākobsonei!

Muzikāli stāsti Leģendu naktī Villa Medem

Mūsu skaistais Mēdemu dzimtas stāsts Leģendu naktī ir izskanējis!
Paldies Jelgavas Jaunajam teātrim un režisorei Antrai Leitei, Villa Medem saimniecei Sintijai Gribustei, tērpu meistarei Jeļenai Forstei no Mazās muižas!

Paldies audzēkņiem un pedagogiem par ieguldījumu muzikālā stāsta veidošanā!
Dagnija Jākobsone, projekta RaPaPro kordinatore

Čellu ansamblis piedalās kamermūzikas festivālā Tukumā

Jau sesto gadu Tukuma Mūzikas skola rīkoja kamermūzikas frestivālu "Rudens krāsas mūzikā".
Šogad tajā piedalījās dažādi ansambļi no 11 Latvijas Mūzikas skolām - Jāzepa Mediņa Rīgas 1.MS, Babītes MS, Olaines MMS, Mērsraga MMS, Skrīveru MMS, Jūrmalas MV, Vidzemes Jūrmalas MMS, Ventspils MV, Jelgavas MV, Pluņģes M.Oginska MS un Tukuma MS.

Mūsu skolu pārstāvēja čellistu ansamblis (skolotāja Sallija Bankevica, koncertmeistars Valdis Tensons), atskaņojot 2 skaņdarbus - A.Viavaldi "Koncerta 2 čelliem" sol minorā  1.daļu un K.Perijas dziesmas "Thousand years" pārlikumu čellu ansamblim.
Bijām priecīgi par uzaicinājumu spēlēt festivāla noslēguma koncertā Durbes pilī. 
Krāsaina diena mūzikā!

"Allemanda" piedalās jaunrades dziesmu konkursā

2019.gada 12.oktobrī Alojas vidusskolas sporta hallē koncertā “Rudens krāsas” Latvijas mūzikas skolu kori pirmatskaņoja  2019.gadā jaunrades dziesmu  konkursam “Kas mēs bijām, būsim, esam” iesniegtās  vienaudžu dziesmas.

Konkurss veltīts alojiešu novadniekam, dzejniekam Auseklim. Tā mērķis – sekmēt jaunu kora dziesmu radīšanu bērnu koru repertuāram un veicināt mūzikas skolu koru māksliniecisko izaugsmi.

Konkursa ideja – jaunie raksta jaunajiem. Ciešā sadarbībā ar dziesmas autoru kori sagatavo dziesmu izpildīšanai konkursā. Dziesmas, meistarklasē tiekoties ar jaunajiem autoriem un viņu pedagogiem, analizē konkursa žūrija – komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride, un sniedz jauniešiem vērtīgu pieredzi talanta tālākai attīstīšanai.

Koncerta 1.daļā – konkursa 2.kārtā  12 jaundarbus konkursa žūrijas vērtējumam izpildīja Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas meiteņu koris Vivace (diriģentes Andra Fenhāne un Alose Koknēviča – Upīte), Alojas mūzikas un mākslas skolas koris (diriģente Anita Āriņa), Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas koris (diriģente Inga Krastiņa), Salaspils mūzikas un mākslas skolas koris (diriģente Rūta Bugavičute), Ādažu mākslas un mūzikas skolas koris (diriģente Laura Tērauda), Vidzemes jūrmalas mūzikas un mākslas skolas koris (diriģente Baiba Urka), Strenču mūzikas skolas koris Somnium (diriģente Inese Niklaviča), Smiltenes mūzikas skolas koris (diriģentes Baiba Žēbina), Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris “Volante” (diriģente Ilga Šķendere), Valmieras mūzikas skolas koris SolLaRe ( diriģente Irēna Zelča) un Jelgavas mūzikas vidusskolas bērnu koris Allemanda ( diriģente Edīte Bergmane).

Izdevniecība “Musica Baltica” pārstāve Irīna Svarcbaha prezentēja jau trešo konkursā godalgoto dziesmu nošu krājumu “Jaunie jaunajiem”. Alojas domes priekšsēdētājs saņēma izdevniecības dāvātos nošu krājumus Alojas novada mūzikas skolotājiem.

Koncerta noslēgumā apvienotie kori, kuriem pievienojās Augusta Dombrovska Rīgas mūzikas skolas koris “Strautiņš” izpildīja 2005.gada uzvarētāju dziesmu – Andra Kontauta “Cīrulīt’s, modrainīt’s” un veltījumus konkursam – Selgas Mences “Saulīte” un Annas Veismanes “Tu lasi”.

Godinot savu novadnieku, latviešu gaismas saucēju dzejnieku Ausekli un saglabājot Vispārējo latviešu Dziesmu svētku pamata – a cappella kora dziedāšanas tradīciju, konkursu kopš 2005.gada rīko Alojas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas mūzikas skolām.

Piedalāmies Dzejas dienās

 Ar plašu un aizraujošu programmu 12. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka aicināja uz   Dzejas dienām, kuru moto šogad bija "Dzejnieka kurpēs"!
Lepojamies ar mūsu skolas pirmā kursa audzēkni Ellu Renāti Skeransku, kas uzdrošinājās ar saviem dzejoļiem piedalīties dzejas slamā Jelgavas pilsētas bibliotēkā un iekļūt finālā, iegūstot vienādu punktu skaitu ar uzvarētāju.

Dzeju vērtēja nopietna žūrija -  Andra Manfelde, Eduards Aivars, Inga Pizāne un Dace Micāne Zālīte.
Šoreiz galveno  balvu ieguva skatītāju dotā vērtējuma uzvarētāja.
 

Gada noslēguma koncerti - prieks un gandarījums

Mācību gads ir noslēdzies, atstājot aiz sevis prieku par paveikto, kā arī sakrāto spriedzi un nogurumu.
Maijs ir mūsu darba  "ražas laiks" - septembrī iesētās sēkliņas, gādīgi koptas un lolotas, ir pārvērtušās skaistos ziedos. Katram sava krāsa, smarža un īpaša vieta šajā dārzā -  gan rozei, gan atraitnītei, gan dzelkšņainam dadzim! 
Tā ir  jauka tradīcija - noslēgt gadu ar koncertu,  priecājoties par  audzēkņu sasniegumiem kopā ar vecākiem. Ļoti iespējams, ka var spēlēt  precīzāk, tīrāk, ātrāk, izteiksmīgāk, bet šajā brīdī mūsu audzēknis spēlē tā, kā viņš VAR  ŠAJĀ BRĪDĪ.
Priecāsimies par paveikto, sajutīsim gandarījumu, ka esam darījuši labāko, ko šajā brīdī mēs kā skolotāji varam un protam! Lai jauka vasara!

Foto no klašu koncertiem http://jms.dsp.lv/aktuali/gada-nosleguma-koncerti/
 

Jaunie talanti muzicē kopā ar Jelgavas kamerorķestri

Par jauku tradīciju kļuvusi iespēja skolas labākajiem audzēkņiem - konkursu lureātiem -  muzicēt kopā ar Jelgavas kamerorķestri Aigara Meri vadībā.
Šī gada koncertā muzicēja Nora Priekule (klavieres),Elvīra Grendziņa (flauta ) Harijs Pudulis (trompete), kokļu duets   - Asnāte Vadziša  un Stefānija Stupenko, Līvija Tolpežņikova (oboja),vokālais duets -  Jānis  Landmanis un Līga Zariņa, ,akordeonu duets -  Darja  Grišina  un Anta Puķīte, Natans Gohbergs (čells),Dārta Adele Puriņa (čells). 
PALDIES visiem par ieguldījumu Mūzikas notikuma tapšanā!

Koncerta video ieraksts apskatāms šeit:https://failiem.lv/u/uadcxqu8


 
 
 

Topošās absolventes muzicē Rojā

2019.gada 9.maijā Rojas Mūzikas un mākslas skolas koncertzālē izskanēja skaista klaviermūzikas pēcpusdiena, kurā skaņdarbus no noslēguma eksāmena programmām atskaņoja Rojas MMS 8.klavierspēles klases audzēknes Ieva Grīnīte un Adriana Laura Gūtšmite (sk.Brigita Kvālberga) un Jelgavas Mūzikas vidusskolas 8.klavierspēles klases audzēknes Elēna Undīne Ziemele un Marta Piļāne (sk.Meldra Krūmiņa).

Draudzības koncerta idejas autore sk.Edīte Kivila pateicas Rojas MMS pedagogiem un direktoram Jānim Kivilam par brīnišķīgi noorganizēto koncertu un sirsnīgo uzņemšanu. Pārsteidza arī Rojas MMS audzēkņu priekšzīmīgā, klusā uzvedība koncerta laikā un uzmanīgā ieklausīšanās topošo absolventu atskaņotajos skaņdarbos.

Ikviena publiska uzstāšanās 8.klases audzēknēm šobrīd ir būtiska, lai iegūtu nepieciešamo pārliecību un muzicēšanas brīvību, gatavojoties klavierspēles noslēguma eksāmenam 14.maijā. Veiksmi!!!
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību, kā arī uzkrāj anonīmus datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai jelgavasmuzskola.lv